Bractwo Czapki Studenckiej Uniwersytetu Jagiellońskiego ma zaszczyt zaprosić studentki i studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego do zakupu tradycyjnych czapek studenckich. Czapka jest symbolem przynależności do braci studenckiej. Swoją największą popularność osiągnęła w okresie międzywojennym. Po II wojnie światowej władza ludowa zakazała jej noszenia z uwagi na kojarzenie jej z okresem II Rzeczpospolitej. W dobie PRL powracała jednak podczas protestów studenckich. Współcześnie reaktywacją zwyczaju noszenia czapek zajmuje się Bractwo Czapki Studenckiej UJ. Studentów w czapkach spotkać można nie tylko podczas inauguracji roku akademickiego i ważnych świąt uczelnianych, ale również w tramwajach, w drodze na zajęcia czy na Kampusie. Czapka studencka jest również polskim symbolem międzynarodowego ruchu goliardzkiego, zrzeszającego studentów i absolwentów uczelni wyższych z całego świata. Kolory czapek odpowiadają barwom wydziałowym.

Jak zamówić czapkę?
1. Zamówienia składać można mailowo za pośrednictwem oficjalnego adresu Bractwa: bcs@uj.edu.pl
2. W mailu podać należy: imię i nazwisko, nazwę wydziału oraz obwód głowy w centymetrach.
3. Następnie należy spodziewać się odpowiedzi z potwierdzeniem odebrania zgłoszenia oraz numerem konta, celem uregulowania opłaty 35zł za koszt produkcji czapki.
4. Zamówienie zostanie złożone w momencie otrzymania wpłaty na konto Skarbnika BCS UJ.
5. Informacja o możliwym odbiorze czapki zostanie wysłana do 3 tygodni od terminu płatności.
6. Odbiór czapek możliwy będzie wyłącznie osobiście w miejscu ich produkcji, tj. w Pracowni Czapek i Kapeluszy Chorąży, Kraków ul. Krakowska 35a. Przy odbiorze czapki należy posiadać legitymację studencką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *