Archiwum Folkloru Studenckiego to cyfrowe archiwum kolekcji obejmujące przedmioty związane z tradycjami studentów wyższych uczelni polskich i europejskich, współpracujące ściśle z Bractwem Czapki Studenckiej.
 
Dnia 25.04.2019r. Walne Zgromadzenie Bractwa Czapki Studenckiej Uniwersytetu Jagiellońskiego tworzy w jednomyślnym głosowaniu Archiwum Folkloru Studenckiego, przekazując opiekę nad gromadzonym od dziesięciu lat zbiorem jednemu ze współzałożycieli Bractwa. Od tej chwili nadrzędnym celem nowo powstałej Instytucji staje się dokładny opis, archiwizacja i konserwacja dokumentów, książek, zdjęć, czapek, strojów, flag, monet i medali związanych z folklorem studentów polskich i zagranicznych. Archiwum zajmować się będzie wyjściową kolekcją, należącą bezpośrednio do BCSUJ, jak i kolekcjami prywatnymi byłych i obecnych członków Bractwa.
 
Za pomocą Facebooka publikowane będą głównie opisy i zdjęcia pojedynczych obiektów oraz krótkie sprawozdania z aktualnej działalności. W ciągu kolejnego roku powstanie oficjalna strona internetowa Archiwum, gdzie w jednym miejscu udostępnione zostaną katalogi wszystkich opisywanych przedmiotów.

 

Archiwum jest zobowiązane do ścisłej współpracy z BCS UJ w tworzeniu i organizacji wystaw i wykładów poświęconych Tradycjom Studenckim.
 
Chylę czoła przed wszystkimi Goliardami zaangażowanymi w ochronę i promocję europejskiej kultury studenckiej. W sposób szczególny przytoczyć w tym miejscu należy naszych wieloletnich przyjaciół, z pracą których polecam się zapoznać:
 
Zapraszam do współpracy wszystkich zainteresowanych Folklorem Studenckim.
Kasper Pumba Krawet
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *